Jdeme na velký jarní úklid…

Když vámi cloumá pocit, že jste snad jediná ve vaší ulici, která ještě nemá umytá okna, nezoufejte, tak to není. Zkrátka nemáte jednoduše čas, náladu nebo se objevily nové okolnosti, které potřebují nutně více vaší pozornosti. S úklidem je jedno ale jisté, ten nám neuteče a my ho stejně budeme muset dřív nebo později provést.

Pokud opravdu úklid nezvládáte a je vám nemilé si někoho cizího zvát na úklid domů, pořiďte si kvalitní přístroje, které vám pomohou. Jestliže nemáte dostatek peněz nebo nejste takoví zapálení do investic do domácích pomocníků, utěšte se jako většina žen tím, že když uklízíte, děláte něco pro sebe. Spalujete kalorie a vlastně celkově zlepšujete svou fyzickou kondici. Pusťte si třeba hudbu a berte to pozitivně, je to prostě takový nový druh sportu. Jak tedy vyhlásit boj špíně a bakteriím a při tom se z toho nezhroutit? Budiž nám všem útěchou, že samozřejmě náš byt by neměl být znečištěn, ale zase prostředí, které je sterilní také našemu organismu neprospívá. Jestliže si myslíte, že drahé čistící prostředky opravdu zbaví váš byt všech nečistot, nemusí to být vždy pravda. I ty běžné spolu s octem nám mohou prokázat velmi dobrou službu. Co se týká hadříků, žínek a houbiček, záleží na jakou nečistotu je používáte. Na zašlou špínu budeme asi opravdu muset sáhnout po nějaké té žínce nebo houbičce. Oblíbené pro své všestranné použití jsou i hadříky z mikrovlákna. Co se týká pomůcek k úklidu, měli bychom se snad držet jediné rady. Každý týden dát do nádobí novou houbičku a žínku či hadřík. Je totiž známo, že patří k nejvíce znečištěným hygienickým pomůckám v naší domácnosti.

Já osobně ráda poslouchám a čtu všelijaké rady a tipy, které se týkají úklidu domácnosti a které hlavně zaručeně fungují. Vím, že velmi velkým pomocníkem může být ocet, který navrátí všem nerezovým předmětům jejich lesk. Ale nejen to, dokáže vyčistit spolu s vodou varnou konvici, hlavici od sprchy. Stejně tak může být výtečným pomocníkem citrón, kterým se dobře čistí plastové misky a další nádobí, účinkuje například na fleky, které si naše děti udělaly od trávy.

K běžnému úklidu nepatří mytí oken, ale utírání prachu, vysávání a umývání podlahy. Takže milé slečny, dívky, dámy pusťme se do jarního úklidu a pozor s úsměvem jde všechno lépe.
cecetka interier Floristic academy Amaryl Bodybri Ahoj rodino reklama Ellex Salon Eminence