Drogy

Jedno z témat, které v dnešní době slýcháme čím dál častěji. Určitě každý z nás má s touto problematikou nějakou zkušenost, ať už pozitivní nebo negativní. Říkáte si pozitivní? Ano, myslím, že většina začátků s drogou je pozitivní a právě díky ní vzniká závislost. Závislost na něčem, co lehce vyřeší naše problémy, co zajistí naší sebedůvěru a alespoň na pár hodin nás zbaví úzkostí, trápení a udělá nás šťastnější.
V takové chvíli si ale neuvědomujeme, jací jsme pro společnost, vlastně nám to je jedno, co si o nás lidé myslí a to nám dodává odvahu. Ale nemělo by všechno tohle být i bez drog? Neměli bysme se mít rádi takový, jací jsme, věřit sami v sebe a neohlížet se na cokoli, co nás táhne dolů, ale naopak na to, co nás posune vpřed a pomůže splnit si sny? Odpověď je v každém z nás, jako i rozhodnutí o tom zda drogu zkusíme nebo ne. Je známo, že nejpostiženější skupinou této problematiky jsou především děti a dospívající. Neřekla bych ale, že díky hlouposti nebo špatné výchově rodičů, která ale samozřejmě nese určitou roli. Je to spíše díky nevědomosti a lehké ovlivnitelnosti. Právě touha zapadnout a být jako ostatní může být tak silnou příčinou, že reálné rozmýšlení nad vlastními skutky a nad dopadem našich rozhodnutí není tou nejdůležitější prioritou. Bohužel ale právě euforie zajistí naše další bezmyšlenkovité kroky a upadání do něčeho, co jsme si mysleli, že nám se nikdy stát nemůže. Pozitivní zkušenost se proto rázem obrací v negativní, ze které se dá jen velmi těžce pomoci.

Drogy ovlivňují tedy vše … nás, jako osoby individuálně myslící, naše fyzické i psychické zdraví a samozřejmě i naše okolí.

A tak se ptám! Stojí to za to? Pomáhat si něčím co nás vlastně ničí? A proč se obracet na něco co nám ukazuje pouze fiktivní stránku věci, když můžeme právě zapracovat na té reálné a díky ní se posunout dál? Proto je opravdu nesmysl jak užívat drogy, tak je i zkoušet! Opravdové problémy se tím nikdy nevyřeší, ale naopak jich o moc víc přibude, i s pohledem na to, že drogy jsou návykové látky a jsou nelegální.

A proto bych chtěla závěrem říci jeden moc zajímavý citát k tomuto tématu... „Existuje pouze jediná cesta, jak změnit svůj život a to tak, že změníte své myšlení.

Martina Egertová
cecetka interier Floristic academy Amaryl Bodybri Ahoj rodino reklama Ellex Salon Eminence