ZÁRUBA GASTRO

Firemní gastronomie
• 
již více než 15 let se zabýváme firemním a veřejným stravováním
• 
jsme největší gastronomickou společností
v českobudějovickém regionu
• 
naše pokrmy jsou připravovány týmem zkušených profesionálů
• využíváme moderní technologie a šetrný způsob přípravy
• 
námi nabízené pokrmy odpovídají zásadám zdravé,
nutričně vyvážené stravě
• 
využíváme výhradně čerstvé suroviny od regionálních
dodavatelů
• 
pestrý výběr obsahuje i veganské pokrmy, Be-fit menu
a bezlepková jídla
• plnohodnotná strava s rozvozem až na váš stůl

Číst více...

Verve Café

Naším snem bylo otevřít si kavárnu. Tento sen jsme si splnily a na sklonku roku jsme otevřely kavárnu v centru Českých Budějovic. Najdete nás v Hroznové ulici, vchod do průjezdu ve dvoře v klidné části staré zástavby. U nás můžete posedět v klidném prostředí u výborné kávy Piacetto a domácích zákusků, které si vyrábíme v kavárně. Máme otevřeno od 6,30 hod a připravujeme snídaně ve francouzském stylu, např. Francouzský toast, palačinky s volským okem, míchaná vajíčka na páře. Ze sladkých dobrot nabízíme domácí vafle s javorovýmsirupem, sladké palačinky s nutellou nebo croissant. Přes den jsme klidná kavárna a večer mužete u nás posedět u skleničky výborného moravského i zahraničního vína. Od února pořádáme hudební večery s kytarou a zpěvem.

Číst více...

Mattoni restaurace roku
 - Restaurant Olivier

AHOJ RODINO představuje vítěze ankety Mattoni restaurace roku
v Jihočeském kraji Restaurant Olivier.

Restaurant Olivier oslavil letos teprv druhé narozeniny, ale jeho jméno je již pevně spojeno s kvalitní středomořskou kuchyní, příjemnou obsluhou a nádhernou letní zahrádkou. Tento rok obdržela restaurace Olivier prestižní ocenění Mattoni restaurace roku. Nejen o vítězství v této soutěži jsme si povídali s majitelem Olivieru Robertem Burianem.

Číst více...

Laser Tag aréna

v Českých Budějovicích
největší Laser Tag aréna v jihočeském kraji

Přijďte si zahrát a pobavit se s kamarády do naší Laser Tag arény, kde se rozhodně nudit nebudete. Čeká zde na vás mnoho dobrodružství a překážek, které vám umožní akční a dynamickou hru.

Prostorná, stylová a moderní
laser aréna přímo v centru
města nabízí vyjímečné
prostředí.

Číst více...

Příjemný zážitek i relaxace se Šikulkou

Žijeme ve městě v bytě a celý týden stříháme pomyslný metr, abychom s pátkem mohli zabalit celou naši rodinu a vyrazit někam „ven“. Nemám tím samozřejmě na mysli hřebenové túry nebo prodírání se hustými pohraničními hvozdy. To by s naší roční Evičkou a čtyřletým Jozífkem technicky prostě nešlo. S příchodem podzimu však naše výlety musíme začít omezovat, protože sychravé počasí s sebou zákonitě přináší rýmy, chřipky, no však to znáte! Naplánovali jsme si proto „indoorovou“ rodinnou relaxační sobotu. Po zvážení možností, které se v okolí nabízejí, padla volba na Baby centrum Šikulka, kam chodíme s Evičkou na kurzy plavání a cvičení. Je to kousek od centra Českých Budějovic. Dostaneme se tam pohodlně autobusem, který má zastávku hned vedle a když jedeme autem, vždy bez problému zaparkujeme na uzavřeném parkovišti, které je součástí areálu. Šli jsme si zaplavat celá rodina do teplého bazénu, který je přímo určen pro menší děti. Chtěla jsem, aby také tatínek viděl, jak Evička 
i Jozífek v plavání pokročili a jakou mají z vody radost. Ještě před vstupem do bazénu mě však polilo horko, protože jsem si vzpomněla, že jsem nepřibalila dětské plavecké rukávky. Potom se mi ulevilo, protože u bazénu je naštěstí k dispozici spousta plaveckých pomůcek, tak že jsme je hravě nahradili nadlehčujícím pásem a pěnovými kroužky na ruce. Všichni jsme si společně zařádili a po plavání jsem musela Evičku nakrmit.

Číst více...

Ptáte se, kolik piv za den 
vypije sládek?

Do minipivovaru Kněžínek jsme se vydali, abychom se dozvěděli, co nejvíce o vaření piva v minipivovaru a jeho následné distribuci.Mimo jiné jsme se dozvěděli i proč se v roce 2012 František Kněžínek rozhodl otevřít svůj vlastní minipivovar, který se chlubí mimo jiné svým prvenstvím mezi českobudějovickými minipivovary, co se týče data vzniku.
Na tuto otázku nám odpověděl samotný pan Kněžínek. Odpověď byla stručná a výstižná: ,,Zkrátka proto, že mám pivo rád a měli jsme nevyužitou nemovitost, která byla pro vaření piva jako stvořená.” odpovídá František Kněžínek, majitel minipivovaru Kněžínek v Haklových Dvorech u Českých Budějovic.

Číst více...
cecetka interier Floristic academy Amaryl Bodybri Ahoj rodino reklama Ellex Salon Eminence