Kastrace pomáhají...

Tisíce koček trpí na ulici, nebo čekají v útulku na nový domov. Většině z nich se druhé šance nikdy nedostane. Toto utrpení je zbytečné a my víme, jak mu zabránit. Nechte svou kočku včas vykastrovat a dopřejte jí tak zdravý a šťastný život. I kočky mají právo užívat výhod, které civilizace přináší. „V každém městě i na vesnici je tolik koťat, co každý rok umřou ve strašných bolestech. Dřív jsem věřila tomu, že se kočka ze všeho vylíže sama. Je to hnusná pověra, které jsem naletěla.
Lidi, otevřete oči a nechte svou kočku včas vykastrovat, než bude mít malé.“

Číst více...

Veterinární klinika

Známe to asi všichni – v prvních dnech bývá zvířátko miláčkem všech, ale časem nadšení ustoupí a vedle každodenních radostí zbydou ale i povinnost. Aby jich neměla rodina nad hlavu, je dobré dopředu rozmyslet, jaké zvířátko pořídit. Obecně lze říci, že větší domácí zvíře potřebuje více pozornosti. Naproti tomu třeba želva si po většinu roku vystačí sama. Podrobněji nyní k nejčastěji zastoupeným domácím zvířatům – psům a kočkám. Časově náročnější jsou bezpochyby pejsci, kočky jsou mnohem samostatnější – doma chovanou kočku není třeba venčit, u krátkosrsté kočky odpadá starost se srstí, sama si najde zábavu. Psi potřebují „komplexní“ péči – kromě venčení a krmení je důležitá i péče o srst, úklid pelíšku, ale hlavně: potřebují kolem sebe smečku, byť lidskou; pro naše vlastní dobro jim dopřejeme výcvik.

Číst více...

VEŘEJNÁ SBÍRKA 
NA POMOC TÝRANÝM PSŮM

VEŘEJNÁ SBÍRKA 
NA POMOC TÝRANÝM PSŮM
RAFAEL - První dočasný domov pro
týrané psy - terapie, léčení a osvěta o.p.s. je unikátní projekt v ČR na záchranu týraných psů.

"RAFAEL" je nezisková organizace, která se zabývá záchranou brutálně týraných psů a po jejich vyléčení jim hledá nové milující rodiny. Za 17 měsíců svého působení paní Iva zachránila 40 zubožených pejsků a 35 již má skvělé domovy. Je strašné vědět, že jsou mezi námi lidé, kteří dokáží páchat zvěrstva na němé tváři, ať už neskutečným trýzněním, bitím, hladověním, uvázáním napospas hluboko v lesích, snahou o jejich zabití (jež se psík dostane do mých rukou s rozmlácenou hlavičkou), vyhozením za jízdy z auta a jiná strašná příkoří, které museli tito psíci snášet. Oni se dostali naštěstí ke mně. Tito pejsci měli štěstí, venku je ale takovýchto chudáčků bohužel ještě mnoho.
Proto prosím všechny, mějte otevřené oči
a pokud byste byli svědky nějakého týrání,
vyplňte „formulář pro nahlášení týrání„ na našich stránkách.

Číst více...

Prosíme
 o pomoc

Prosíme
 o pomoc při hledání
bišonka Beníčka
Od 16. dubna usilovně hledáme našeho mazlíčka, 3letého bišonka Beníčka. Ztratil se v době, kdy jsem byla na operaci, tak si asi dovedete představit, jak mi po návratu domů bylo. Přestože hned druhý den byly vyvěšeny letáčky po okolí i na sociální síti Facebook a po týdnu jsme dostali kontakt na organizaci Psí detektiv, stále pátráme marně.
Beník se ztratil z uzavřené zahrady v Rudolfově na Americe. Plot byl v pořádku, ale když děti přišly z práce, byl odtažený a chyběl drát, kterým byl plot připevněn ke sloupku, což předtím nebylo. Beník neměl tendence utíkat. Když už se stalo, že někdo špatně zavřel branku, došel se vyvenčit a za chvíli byl zpět, klidně si i zaštěkal:
„Už jsem doma, pusťte mě dovnitř!“ Pokud se někde ve vašem okolí začal v daném období objevovat dospělý drobnější bišonek, pokud jste se k němu dostali právě vy, moc prosím, ozvěte se mi. Finanční odměna vás nemine.
Někdo by si mohl říci, že je to „jen zvíře“, ale po třech letech se stal členem naší domácnosti a velice nám chybí. Stále doufám, že se s ním opět pomazlím, že existují poctiví a slušní lidé s dobrým srdcem.

Děkuji za jakoukoli informaci. Děkuji p. Turková, Mob.: 605 415 490

Přichází léto s ním čas prázdnin a dovolených

Přichází léto s ním čas prázdnin a dovolených. Pokud uvažujete o pořízení si svého nového psího nebo kočičího kamaráda nemusíte nutně do výběru investovat mnoho času či financí.

Vždyť takové zvířátko z útulku, které smutně vyhlíží, jestli konečně ten jeho nový páníček otevře dveře
a vysloví tu nádhernou větu lahodící jeho ouškům „tak pojď kamaráde jdeme domů“, vám jistě udělá stejnou radost, jako zvířátko pořízené z chovatelské stanice. Ba dokonce si dovoluji tvrdit z vlastní zkušenosti, že to zvířátko, které vycítí svou šanci na nový život,
to zvířátko, které má za sebou hodně nehezkého, to zvířátko vám to svou láskou a oddaností na 100% vrátí. Není nad rozzářený pohled psíka či kočičky, který opouští útulkové zdi. Přesvědčte se sami, adoptujte si zvířátko. Obohaťte svůj život, nabídněte domovy zvířátkům v útulcích. Ti, jenž nemají možnost si pejska adoptovat, mohou nám pomoci s venčením. Přijďte a vezměte si pejska na procházku. Naši čtyřnozí kamarádi s radostí a za každého počasí, přivítají mezi sebou každého návštěvníka, který za nimi do útulků zavítá. Vaše dárečky (piškoty, krmivo, hračky, deky a mnoho dalších) jsou pro nás nezbytným přínosem a pro zvířátka velkým potěšením.

www.kockycb.cz / www.rafael-ops.cz
www.c-budejovice.cz / www.animal-rescue.cz A za to vám moc děkujeme.

KONĚ DOUDLEBY

Vy, jež plánujete kouzelné toulky přírodou na koňském hřbetu
a vaše kroky povedou přes malebnou vesničku Doudleb, rádi vás uvítáme v naší stanici. Jsme registrovaná HIPOSTANICE sousedící s doudlebskou hipostezkou. Nabízíme odpočinek pro koně
a jezdce v překrásné přírodě u řeky Malše s možností stanování. Zatímco vaše koně budou odpočívat, okolní lesy lákají ke sběru hub, procházkám a řeka Malše vás také příjemně osvěží. Kouzelná příroda vám nabízí relaxaci i odpočinek.

Číst více...
cecetka interier Floristic academy Amaryl Bodybri Ahoj rodino reklama Ellex Salon Eminence