Jdeme na velký jarní úklid…

Když vámi cloumá pocit, že jste snad jediná ve vaší ulici, která ještě nemá umytá okna, nezoufejte, tak to není. Zkrátka nemáte jednoduše čas, náladu nebo se objevily nové okolnosti, které potřebují nutně více vaší pozornosti. S úklidem je jedno ale jisté, ten nám neuteče a my ho stejně budeme muset dřív nebo později provést.

Číst více...

Vyveďte ho aprílem

Tohle úsloví každý zná již od dětství, a vlastně celé generace předchozí. Kde se ale tradice šprýmů, dosahujících někdy razance kanadských žertíků, vzala?
Aprílové žerty se odehrávají ve dvou dnech, a to 1. a 30. dubna, přičemž tradice onoho prvního dne je vskutku nejasná. Nejčastěji se říká, že zde hrál roli konec půstu a radost z nového jara. To ovšem příliš nesedí, protože velikonoční svátky jsou pohyblivé a konec půstu přichází někdy až na polovinu dubna. Snad tedy svou roli sehrává matka příroda, která právě v dubnu připravuje největší přelomy počasí, začnou proměnlivost, což vyvolalo v dávných dobách touhu lidí tuto proměnlivost promítnout i do běžného života řadou žertů.

Číst více...

Sv. Valentýn....

Uběhl rok a za pár dní otočíme list v kalendáři na den svatého
Valentýna 14.února. V letošním roce tento den vychází na neděli.
Což je sám o sobě trochu sváteční den.

Číst více...

Vánoční strom v novém

V letošním roce bude částečně obnoveno osvětlení vánočního stromu, který je darem od soukromého vlastníka z Dobré Vody. „Část starých žárovkových řetězů bude nahrazena novými LED řetězy s blikajícími diodami a žárovkami v odlišné barvě, na špici stromu přijde nová hvězda. Dále bude osvětlení doplněno o rampouchy měnící po určitém čase základní barvy. Na obměnu řetězů za energeticky úspornější je přislíben příspěvek od společnosti E.ON. Osmnáct metrů vysoký smrk stříbrný dostane také denní dekorace v podobě stříbrných a zlatých řetězů, koulí, girland, hroznů, amfor, zvonků a šišek,“ prozrazuje novinky náměstek primátora Petr Podhola.
Instalaci stromu provedou pracovníci společnosti Lesy a rybníky města ČB v pondělí 23. 11. 2015 v dopoledních hodinách. „Osobně jsem jednal se zástupci společnosti E.ON o možnosti příspěvku, přislíbili mi částku 50 tisíc korun. Mimo centrum se zdobí strom také na sídlišti Šumava, což bude i letos, ale navíc bude vůbec poprvé osvícen strom na Senovážném náměstí. Věřím, že sto padesáti tisícovou investici na zlepšení vánoční výzdoby ocení všichni milovníci vánočních svátků,“ dodává náměstek Petr Podhola.

Magistrát města České Budějovice

Program akcí k výročí 750 let

Program akcí k výročí 750 let od založení města
Listopad – Prosinec

■ 1.– 30.11. 
Animuj 750 - Pověsti a příběhy historických míst Českých Budějovic (scéna Na Půdě JčD, České Budějovice). Animační soutěžní přehlídka věnovaná oslavám 750 let od založení města - zaměření na cílovou skupinu teenagerů ve věku od 13 - 19 let. Tématem jsou vybrané pověsti a příběhy míst ČB. Bude osloveno 80 studentů SŠ
a gymnázií v ČB, dílnu povedou lektoři plzeňské Animánie. Využití současných
technologií, výsledkem bude konkrétní produkt (animační videa).

Číst více...

Posypový materiál na chodníky

Posypový materiál na chodníky poskytne město opět zdarma Posypový materiál pro zimní údržbu chodníků zájemci dostanou i letos, stejně jako v předchozích letech, opět zdarma. V případě potřeby bude zajištěn
i jeho závoz. Poskytováno bude 40 kilogramů písku. Pokud se jedná o dům
s více vchody, vydá se 40 kilogramů posypu na jeden vchod.
Žádosti se jménem, adresou a kontaktem je třeba směřovat na odbor správy veřejných statků (telefonní číslo 386 802 506).
Vloni této služby využilo přes dvě stovky občanů.

Magistrát města České Budějovice

cecetka interier Floristic academy Amaryl Bodybri Ahoj rodino reklama Ellex Salon Eminence